استارت‌آپ‌های منتخب اولین رویداد داوری «سکوی پرتاب» را بیشتر بشناسید

رسانه
2019/12/16 دسامبر
100st.ir/8029
کپی شد

در پایان رویداد فصلی «سکوی پرتاب»، ۱۵ استارت‌آپ به عنوان برگزیدگان برای آغاز فرایندها و گفت‌وگوهای رسمی سرمایه‌گذاری «۱۰۰ استارت‌آپ» معرفی شدند. از این میان دو استارت‌آپ برای سرمایه‌گذاری مبتنی بر درآمد (RBF) و چهار استارت‌آپ با تمایل قطعی «۱۰۰ استارت‌آپ» به هم‌سرمایه‌گذاری با چند سرمایه‌گذار فردی (فرشته) و مجموعه‌های اسمارت‌آپ و خانه نوآوری معرفی شدند. پس از رویداد نیز خانه نوآوری برای هم‌سرمایه‌گذاری در یک استارت‌آپ بلاکچینی حاضر در این رویداد اعلام آمادگی کرد. همچنین «۱۰۰ استارت‌آپ» ۹ استارت‌آپ دیگر را نیز برای گفت‌وگو و بررسی‌های بیشتر سرمایه‌گذاری دعوت کرد. در ادامه مروری بر این ۱۶ استارت‌آپ داریم که از میان ۱۴۰ درخواست رسیده به «۱۰۰ استارت‌آپ» انتخاب شده‌اند.

سرمایه‌گذاری مبتنی بر درآمد

هوما

دسته‌بندی: محصول‌محور، سخت‌افزاری، الکترونیک، سرگرمی
آغاز فعالیت: ۱۳۹۵
هوما راه‌حل یکپارچه سرگرمی‌های آنلاین تلویزیونی شامل ارائه دستگاه‌های اختصاصی هوما (با سیستم‌عامل اندروید تی‌وی) و بستر آنلاین ارائه فیلم، سریال، موسیقی، نشریات و پخش زنده تلویزیون است. این دستگاه علاوه بر این امکان نصب بازی‌ها و دیگر برنامه‌های مناسب نسخه تلویزیونی اندروید را دارد و می‌تواند با دسته‌های بازی و … نیز همگام‌سازی شود.


دست به رنگ

دسته‌بندی: محصول محور، فرهنگی، آموزش
آغاز فعالیت: ۱۳۹۶
این استارت‌آپ به علاقه‌مندان نقاشی که فرصت و تجربه زیادی در این هنر ندارند کمک می‌کند ترسیم یک نقاشی آبرنگ یا رنگ‌روغن اختصاصی را تجربه کنند. دست‌به‌رنگ با ارائه بوم‌های آماده (با اتود اولیه) به کاربر فرصت رنگ‌آمیزی و مشارکت در تولید اثر هنری را می‌دهد. این استارت‌آپ مشتاق است علاوه بر بوم‌های آماده، تولید بوم‌های اختصاصی را از طریق ابزارهای نرم‌افزاری آنلاین تسریع کند.


هم‌سرمایه‌گذاری با چند سرمایه‌گذار فرشته

فن‌آسا

دسته‌بندی: محصول‌محور، سخت‌افزاری، تجهیزات پزشکی و توانبخشی
آغاز فعالیت: ۱۳۹۷
استارت‌آپ فن‌آسا بر توسعه ابزارها و فناوری‌های هوشمند توانبخشی تمرکز دارد و کار خود را با «قاشق‌یار» آغاز کرده است. این قاشق با استفاده از فناوری پایدارسازی هوشمند به بیماران پارکینسون و افرادی که دچار لرزش دست هستند کمک می‌کند به سادگی و بدون نگرانی مستقل غذا بخورند و با اعتماد به نفس بیشتری از همراهی و هم‌نشینی خانواده لذت ببرند.


هم‌سرمایه‌گذاری با اسمارت آپ

ابر پزشکی

دسته‌بندی: SASS، پزشکی
آغاز فعالیت: ۱۳۹۸
ابرپزشکی یک راه‌حل جامع برای ذخیره‌سازی و انتقال اطلاعات پزشکی افراد است که کار خود را با ذخیره‌سازی و انتقال تصاویر رادیولوژی و … آغاز کرده است. با این روش ضمن دسترس‌پذیر شدن اطلاعات در هر موقعیت، هزینه هنگفت مجموعه‌های پزشکی برای تهیه فیلم و کلیشه‌های رادیولوژي نیز کاسته می‌شود.


ابر یوتاب

دسته‌بندی: SASS، میزبانی آنلاین
آغاز فعالیت: ۱۳۹۷
با خدمات ابریوتاب، کسب‌وکارها تمرکز خود را بر روی محصول خود گذاشته و تمامی مسائل فنی مرتبط با سرورها، تنظیمات، نگهداری و پایداری خدمات را بر عهده ابریوتاب قرار می‌دهند. شیوه ذخیره‌سازی ابریوتاب علاوه بر ذخیره‌سازی بلوکی، ذخیره‌سازی شی‌گرا را نیز شامل می‌شود و خدمات متنوعی از داکر، الاستیک‌سرچ تا‌ پایگاه‌داده‌های مونگو، ردیس، پست‌گره و مای‌اسکیوال را ارائه می‌کند.


سان بیم

دسته‌بندی: خدماتی، گردشگری پزشکی
آغاز فعالیت: ۱۳۹۷
سان‌بیم تلاش می‌کند با ایجاد یک بستر جامع از اطلاعات درمانی، به بیماران برای پیدا کردن بهترین خدمات درمانی با مقایسه قیمت‌ها کمک کند. سان‌بیم سطح فعالیت خود را فراتر از کاربران و مجموعه‌های ایرانی و در سطح منطقه تعریف می‌کند.


هم‌سرمایه‌گذاری با خانه نوآوری

کاماچِین

دسته‌بندی: بلاکچین، اقتصاد هنر
آغاز فعالیت: ۱۳۹۸
بازار فروش آثار اصیل هنری و گالری‌داری حرفه‌ای همواره با چالش تایید اصالت آثار روبرو است؛ کاماچین با نصب یک برچسب RFID به اثر و ثبت آن در زنجیره بلاکچین،‌ شناسه‌ای غیرقابل جعل برای اثر هنری ویژه‌ای برای هر اثر هنری فراهم می‌کند.


دعوت شده به گفت‌وگوهای سرمایه‌گذاری

دوزلی‌بوک

دسته‌بندی: خدماتی، کودک
آغاز فعالیت: ۱۳۹۷
دوزلی بوک یک سامانه آنلاین است با مجموعه داستان‌های مختلف  در موضوعات مهارتی، مشاغل، خودشتاسی و عزت نفس و … که این امکان را به خانواده‌ها می دهد تا برای فرزند خود داستانی اختصاصی بسازند که قهرمان اصلی داستان خود او باشد، عناصر داستان با علایق و ویژگی های کودک شخصی‌سازی شود و در نهایت آن را به صورت یک کتاب چاپ‌شده دریافت کنند.


دُروا

دسته‌بندی: خدماتی، سلامت الکترونیک، بانوان
آغاز فعالیت: ۱۳۹۷
دُروا دستیار سلامتی بانوان است که با دریافت اطلاعات قاعدگی، علایم و روحیه کاربر و پردازش این اطلاعات با ارائه پیشنهادهای پزشکی به او در مدیریت شرایطش کمک می‌کند.


مُدوپد

دسته‌بندی: فروشگاهی، اقتصاد هنر
آغاز فعالیت: ۱۳۹۸
این بستر طراحان هنری، تولیدکنندگان و مشتریانی که به دنبال کالاهای شخصی‌سازی شده هستند را به یکدیگر مرتبط می‌کند. طراحان با بارگذاری آثار خود این فرصت را به مشتریان می‌دهند که این آثار را برای چاپ یا ساخت در کاربردهای مختلف به تولیدکنندگان حاضر در این شبکه سفارش دهند. همچنین مدوپد با اتصال به فروشگاه‌های اینترنتی امکان فروش این آثار در این بسترها را نیز فراهم می‌کند.


مشورک

دسته‌بندی: خدماتی، کودک
آغاز فعالیت: ۱۳۹۸
مشورک یک سامانه آموزشی در حوزه تربیت و روانشناسی با تمرکز بر تربیت کودکان است. این آموزش‌ها مرحله‌بندی شده، همراه با تمرین، پیگیری و پاداش ارائه می‌شود تا کاربر را با خود همراه کند.


آسانیسم

دسته‌بندی: خدماتی، سالمند، کودک
آغاز فعالیت: ۱۳۹۷
این استارت‌آپ بستر ارائه خدمات پرستاری سالمند و کودک را ارائه می‌کند. موسسات دارای مجوز می‌توانند از طریق آسانیسم پرستارهای خود را در معرض انتخاب مشتریان قرار دهند. سامانه امتیازدهی کاربران و رقابتی شدن فضا به ارتقای کیفیت خدمات پرستاری و رضایت مشتریان کمک می‌کند و موسسات پرستاری نیز با سهولت بیشتری به جامعه مشتریان مرتبط می‌شوند.


بوفه سبز

دسته‌بندی: محصول محور، تغذیه
آغاز فعالیت: ۱۳۹۷
این کسب‌وکار شیوه جدیدی در ارائه آبمیوه و آب سبزیجات پیشنهاد می‌کند. بوفه سبز با تولید معجون‌های ترکیبی و طراحی بسته‌های زمان‌مند و اشتراکی با اهداف مختلف همچون رژیم‌های پاکسازی، رژیم‌های زیبایی یا … به افرادی کم می‌کند که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند ولی فرصت ساخت شخصی این محصولات را ندارند.


سَت‌پلت

دسته‌بندی: ابزار آنلاین، هوش مصنوعی، کشاورزی
آغاز فعالیت: ۱۳۹۷
این استارت‌آپ با استفاده از تصاویر به روز ماهواره‌ای و تصویربرداری پهپادی و تحلیل مداوم آن با هوش مصنوعی به کشاورز کمک می‌کند فرایندهای خود از انتخاب محصول تا مدیریت زمین زیر کشت خود را با آگاهی و هوشمندی پیگیری کند.


بانکت

دسته‌بندی: فین‌تک، جمع‌سپاری مالی، کشاورزی
آغاز فعالیت: ۱۳۹۸
در حالی که ۳۵ درصد از ۴ میلیون بهره‌بردار کشاورزی در تامین مالی مشکل دارند، بانکت با فراهم آوردن بستر جمع‌سپاری به تامین سرمایه موردنیاز کشاورزان برای تهیه بذر، کود، آفت‌کش و اجاره تجهیزات کشاورزی کمک می‌کند.


نورچلنج

دسته‌بندی: محصول‌محور، تجهیزات پزشکی
آغاز فعالیت: ۱۳۹۶
نوروچلنج با ارائه سخت‌افزارهای پوشیدنی، نر‌م‌افزارهای مرتبط و ارتباط از راه‌دور با پزشک یا مشاور به تشخیص و درمان مسائل مرتبط با حوزه اعصاب و روان‌شناسی افراد کمک می‌کند؛ ارتباط از راه‌دور و غیرحضوری به افراد کمک می‌کند مسائل خود را با حفظ حریم خصوصی حل کنند.