فرصت جذب سرمایه 2 میلیون دلاری برای رسیدن به درامد ارزی

رسانه
2021/05/18 می
100st.ir/10951
کپی شد
استارتاپ، استارت‌آپ، استارت آپ، استارت اپ، استان قم، سکوی پرتاب قم، سرمایه پذیری استارتاپی، سرمایه گذاری استارتاپی، دریافت سرمایه، رویداد استارتاپی، دریافت سرمایه، سرمایه گذار خطر پذیر، 100استارتاپ، 100استارت‌آپ

 

دریافت طرح در رویداد 100 تکاپوی صادراتی تا 15 خرداد تمدید شد

به گزارش روابط عمومی 100 استارتاپ، صبح امروز نشست خبری رویداد 100 تکاپوی صادراتی در مرکز رویدادهای 100 استارتاپ برگزار شد. علی زواشکیانی در این نشست گفت: این رویداد با هدف سرمایه گذاری و توانمند سازی استارتاپ ها شرکت های دانش بنیان برای ورود به بازار بین المللی برنامه ریزی و اجرا شده و امیدواریم با این ورود فصل جدیدی در اکوسیستم استارتاپی آغاز شود. وی در ادامه با اشاره به حجم سرمایه گذاری در این رویداد گفت: در حال حاضر آمادگی برای یک میلیون دلار سرمایه گذاری بر تیم ها وجود دارد که با توجه به ظرفیت و توانایی تیم های حاضر میتواند بیشتر و یا کمتر نیز باشد.

مدیر مدرسه تکاپو با اشاره به وجود یک دوره آموزشی در این رویداد سرمایه گذاری افزود: بعد از دریافت طرح های کسب و کاری، تیمهایی که نیاز به آموزش و راهبری داشته باشند، در فرایند دوره آموزشی این رویداد هم حاضر خواهند بود. در این دوره اساتید و راهبرهایی با تجربه بین المللی حضور خواهند داشت تا مقدمات اتصال هرچه بهتر کسب و کار ها را به بازار خارجی فراهم نمایند.

به گفته زواشکیانی شرکت‌های مختلفی در کنار تیم‌های رویداد ۱۰۰ تکاپو هستند تا تمامی خدمات لازم برای ورود به بازار جهانی را برای آنها فراهم کنند: «اگر تیم‌ها نیاز پیدا کنند تا بازاریابی در کشور مقصد انجام دهند و یا برای ثبت شرکت به مشکل خوردند و یا نیاز به خدمات لجستیک داشتند و هر مورد دیگری که برای صادرات محصول نیاز داشته باشد؛ در خدماتی که این شرکت‌ها با شرایط ویژه به تیم‌ها ارائه می‌کنند وجود دارد.»

عزیزپور با ذکر این نکته که ۱۰۰ استارتاپ در هفت ماه گذشته ۱۵ رویداد در سراسر کشور برگزار کرده اعلام کرد که آنها می‌خواهند برای تیم‌ها هرچیزی که برای صادراتی شدن محصول خودشان نیاز دارند را برآورده کنند: «یک الی دو میلیون دلار در حال حاضر برای این پروژه تامین شده تا به صورت دلاری روی تیم‌ها سرمایه‌گذاری می‌شود.» عزیزپور تاکید کرد این رویداد ده ساله است و قرار نیست فقط در سال ۱۴۰۰ اجرا شود و در سال‌های آینده در ابعاد بزرگتر برگزار خواهد شد.

عرفان عزیزپور، مدیر اجرایی 100 استارتاپ با اشاره به برنامه زمانی این رویداد سرمایه گذاری گفت: در یافت طرح از اواخر فروردین ماه آغاز شده است و تا 15 خرداد ماه نیز ادامه خواهد داشت. بعد از اتمام مهلت دریافت طرح و انجام بررسی ها و کارشناسی های مقدماتی، دوره آموزشی برای تیم ها آغاز خواهد شد، و نهایتا در شهریور ماه رویداد سرمایه گذاری با حضور سرمایه گذاران و تیم های راه یافته به این مرحله برگزار میشود. وی با اشاره به محدودیت سرمایه گذاری در این رویداد افزود: محدودیتی برای سرمایه گذاری بر تیم های مستعد نداریم و هیچ تیمی به دلیل نبود سرمایه از رسیدن به اهدافش باز نخواهد ماند.

مدیر اجرایی 100 استارتاپ گفت: تیم های استارتاپی میتوانند با مراجعه به سایت 100 استارتاپ برای ارسال طرح های کسب و کاری خود اقدام نمایند. 

رویداد 100 تکاپوی صادراتی با هدف حمایت از استارتاپ‌ها و شرکت‌های فناور برای ورود و تجارت در بازار بین الملل برگزار می‌شود. مدیران شرکت‌های دانش بنیان، استارتاپ‌ها و کسب‌و‌کارهایی که به دنبال حضور در بازار بین الملل هستند، مدیران و کارشناسان مسئول در نهادها و سازمان‌های مختلف و در نهایت کارشناسان و فارغ التحصیلان علاقه‌مند به کار در زمینه توسعه کسب و کار بین المللی تا 15 خرداد ماه فرصت ثبت نام در این رویداد را دارند.

این رویداد در شهریور ماه سال جاری و در مرکز رویدادهای 100 استارتاپ برگزار می‌شود.