گفت‌وگو با دکتر مریم قدیری، مدیرعامل پرشین البرز: مسئولیت مدیریت امور مالی و حقوقی «۱۰۰ استارتاپ» را برعهده خواهیم داشت

رسانه
2019/11/27 نوامبر
100st.ir/7883
کپی شد

سرمایه‌گذاران ۱۰۰ استارتاپ از میان شرکت‌هایی انتخاب شده‌اند که علاوه بر تنوع حوزه‌های تخصص امکان مشارکت فعال در فرایندهای اجرای این برنامه و ارزش‌افزایی بیشتر برای این مجموعه و استارتاپ‌هایش را داشته باشند. یکی از این سرمایه‌گذاران فعال، صندوق پژوهش و نوآوری «پرشین داروی البرز» است که در حوزه‌های پزشکی، دارویی و تجهیزات پزشکی فعالیت می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر از کیفیت این همکاری به گفت‌وگو با دکتر مریم قدیری، مدیرعامل این صندوق سرمایه‌گذاری نشسته‌ایم.


س: دکتر قدیری اولین پرسش ما درباره‌ی سرمایه‌گذاری در ۱۰۰ استارتاپ است؛ پرشین دارو چه سهمی در تامین سرمایه ۲۰ میلیاردتومانی «۱۰۰ استارتاپ» دارد؟

دکتر قدیری: سهم‌های تعریف شده در ۱۰۰ استارتاپ، واحدهای یک میلیاردتومانی است و پرشین‌دارو نیز با یک سهم در این برنامه مشارکت دارد. ما امیدواریم با پشتوانه تجربه سرمایه‌گذاری‌مان در کسب‌وکارهای نوآور حوزه سلامت، حضوری هوشمند و موثرتر صِرف مشارکت مالی باشد.

س: به نکته مهمی اشاره کردید؛ ۱۰۰ استارتاپ تلاش کرده است با انتخاب سرمایه‌گذاران تخصصی، سرمایه هوشمند در اختیار استارتاپ‌های قرار دهد و حضور پرشین دارو با تمرکز در حوزه سلامت و پزشکی شاهد این شاخص است. به عنوان سرمایه‌گذار تخصصی مشتاقیم بدانیم مهم‌ترین فرصت‌ها در حوزه تخصصی‌تان، سلامت و پزشکی، را چه موضوعاتی می‌دانید؟

دکتر قدیری: امروز در حوزه سلامت فرصت‌های متنوع و جذابی مانند بیوتک، سلول‌درمانی و استفاده از اینترنت اشیا و هوش مصنوعی وجود دارد. هرچند موفقیت در بعضی از این حوزه‌ها مستلزم سرمایه‌گذاری‌های سنگینی است؛ زیراکه خدمات پزشکی چه در داخل و چه برای صادرات مجوزها و استانداردهایی دارد که رسیدن به آنها نیازمند زیرساخت‌های حرفه‌ای و هزینه‌های بالا است. ما امیدواریم به واسطه برنامه ملی «۱۰۰ استارتاپ» فرصت شناسایی تیم‌های خوبی را پیدا کنیم و  با مشارکت دیگر سرمایه‌گذاران حوزه سلامت و پزشکی سرمایه‌گذاری‌های دور بعدی این تیم‌ها تامین شود.

س: حضور سرمایه‌گذار تخصصی خصوصا در حوزه سلامت و پزشکی در بین سرمایه‌گذاران ۱۰۰ استارتاپ امیدوار کننده است ولی آیا پرشین داروی البرز علاوه بر تامین مالی سرمایه و مشارکت در هدایت استارتاپ‌های سلامت، مشارکت دیگری هم در ۱۰۰ استارتاپ دارد؟

دکتر قدیری: بله؛ پرشین دارو با تجربه و عملکرد قابل دفاعی که در حوزه عاملیت منابع مالی بخش‌های دولتی و خصوصی داشته است نقش اجرایی نیز در ۱۰۰ استارتاپ خواهد داشت. صندوق ما مسئولیت انعقاد کلیه قراردهای مربوط به مشارکت سرمایه‌گذاران و تیم‌های کارآفرینی و مدیریت پرداخت به تیم‌ها بر اساس شاخص‌های کلیدی تعریف شده (KPI) را بر عهده خواهد داشت؛ همچنین مدیریت و نگه‌داشت منابع مالی ۱۰۰ استارتاپ نیز بر عهده ماست.

  • عبدالله صادقی

    سلام صبح بخیر
    ما یک مجموعه علمی و فنی نوپا هستیم با توجه به تحقیقات انجام شده ما در ایران و بررسی تحقیقات علمی انجام شده در دنیا از مواد اولیه ارگانیک و گیاهی و طبیعی وبدون استفاده از ترکیبات مصنوعی و شیمیایی موفق به تهیه پودر رویال ژل و تهیه فرآورده هایی از مواد طبیعی زنبور عسل و نهایت فرموله کردن و تهیه و تولید کپسول های مکمل دارویی و غذایی و درمانی در زمینه کمک به درمان بیماری آلزایمر و ام اس و جوان سازی پوست و صورت و تقویت قوای جسمانی و جنسی و ارتقا قوای ایمنی بدن در مقابل بیماریها تهیه و تولید نماییم.

    دیدن پاسخ ها تعداد پاسخ ها(1)