سکوی پرتاب الوند در سایت 100استارتاپ
سکوی پرتاب الوند در سایت 100استارتاپ

سکوی پرتاب الوند

سکوی پرتاب الوند با هدف شناسایی تیم‌ها و سرمایه‌گذاری بر استارتاپ‌های همدان برگزار می‌شود.

در حال ثبت نام
مهلت ارسال طرح: 30 مهر 1401
زمان و روز برگزاری: 2 آذر ۱۴۰۱
درباره ی رویداد
توضیحاتی کامل درباره رویداد

اولین رویداد تخصصی سرمایه‌گذاری همدان با هدف شناسایی تیم‌ها و سرمایه‌گذاری بر استارتاپ‌های این استان 2  آذر سال جاری در همدان برگزار می‌شود. تیم‌های استارتاپی این استان تا 30 مهر فرصت دارند تا طرح‌های کسب‌وکاری خود را از طریق سایت ۱۰۰استارت‌آپ ارسال کنند. در سکوی پرتاب الوند، تیم‌های استارتاپی علاوه‌بر رقابت برای جذب سرمایه، امکان مشاوره با راهبران حوزه فعالیت خود و شبکه‌سازی با سایر فعالان اکوسیستم را خواهند داشت.

استان همدان، دارای ظرفیت‌های بسیاری از جمله صنعت گردشگری، کشت محصولات کشاورزی صادراتی، وجود معادن نسبتا غنی، برخورداری از 22 مرکز دانشگاهی وجود زیرساخت‌های مناسب در حوزه سلامت و تجهیزات پزشکی، سخت افزار و همچنین ظرفیت‌های حوزه صنایع خلاق و نرم از جمله صنایع دستی و گردشگری، تولید محتوا و کسب‌وکارهای دیجیتال است.

با توجه به ظرفیت نیروی انسانی جوان و دانشگاهی و همچنین ظرفیت‌های بالقوه‌ی منطقه‌ای این استان با توسعه بسترهای اکوسیستم استارتاپی و همچنین انگیزه‌های سرمایه‌گذاری می‌توانیم شاهد توسعه استارتاپ‌های همدانی باشیم.

روند سرمایه‌گذاری:

 1.   ثبت‌نام و ارسال طرح در سایت
 2.   غربال‌گری اولیه توسط کارشناس‌های ۱۰۰استارت‌آپ
 3.   کسب آموزش‌های لازم و رفع نیازهای اولیه‌ی تیم(راهبری)  
 4.   ارائه در حضور داوران و سرمایه‌گذاری نهایی

 

سوالات مرتبط با رویداد
مجموعه سوالاتی که معمولا پرسیده می شود
 • ۱۰۰استارتاپ چیست؟
 • ۱۰۰استارتاپ یک پلتفرم سرمایه‌گذاری، راهبری و پشتیبانی غیر متمرکز است که با هدف اتصال سرمایه‌گذاران و بنگاه‌های موفق به استارتاپ‌ها شکل گرفته است.

 • چرا برای سرمایه‌گذاری باید به سراغ 100استارتاپ بیاییم؟
 • در تمام رویدادهایی که توسط مجموعه 100استارتاپ برگزار می‌شود، حتما روی تیم‌های مستعد و برگزیده سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد و رویداد بدون سرمایه‌گذاری در 100استارتاپ وجود ندارد. (البته باید توجه داشت که این موضوع یک امر نسبی است و با توجه به تیم‌های حاضر در هر رویداد شرایط فرق می‌کند.)

  100استارتاپ موقعیت مناسبی برای تیم‌ها به منظور تعامل و ارتباط موثر با همه اعضای اکوسیستم استارتاپی و کارآفرینی کشور فراهم می‌کند.

  داوری در رویدادها از طریق یک روش استاندارد بین‌المللی که صحت سنجی آن توسط افراد خبره اکوسیستم تایید شده، صورت می‌گیرد. برای هر یک از تیم‌ها، آموزش‌های لازم جهت ارائه مفید و موثر به سرمایه‌گذار در نظر گرفته می‌شود.

  در هیچ‌کدام از رویدادها اعضای کلیدی 100استارتاپ به عنوان داور حضور پیدا نمی‌کنند و تمام فعالیت این افراد پیش و پس از رویداد است.

 • این برنامه با چه هدفی برگزار می‌شود؟
 • سکوی پرتاب الوند با هدف شناسایی، مشاوره، راهبری و سرمایه‌گذاری بر استارتاپ‌های این استان برگزار می‌شود.

 • چه کسب‌وکارهایی شانس بیشتری برای پذیرفته شدن دارند؟
 • کسب‌وکارهایی که تعداد قابل توجهی کاربر، تراکنش مالی، محصول اولیه (mvp) و بیش از یک بنیان‌گذار دارند، شانس بیشتری برای جذب سرمایه دارند.

 • کاروان استانی چیست؟
 • کاروان استانی، مجموعه رویدادهای سرمایه‌گذاری 100استارتاپ است که در قالب سفر به استان‌های مختلف برگزار می شود. هدف این رویدادهای سرمایه‌گذاری، شناسایی و سرمایه‌گذاری بر روی استارتاپ‌های مستعد هر استان است. تیم‌های برگزیده در این رویدادها موفق به جذب سرمایه خواهند شد.

 • 100استارتاپ برای سرمایه‌گذاری به کدام استان‌ها سفر می‌کند؟
 • کاروان استانی 100استارتاپ تاکنون به 20 استان کشور سفر کرده است. 100استارتاپ در نظر دارد در آینده به تمام استان‌های کشور سفر کرده و روی تیم‌های استارتاپی آن‌ها سرمایه‌گذاری کند. آخرین کاروان استانی برگزار شده در استان کهگیلویه‌وبویراحمد بوده و جز این از ابتدای سال جاری ۱۰۰استارت‌آپ در استان‌های لرستان، اردبیل و کردستان رویدادهای سرمایه‌گذاری تخصصی‌ای را در قالب کاروان استانی برگزار کرده است.

 • امکان حضور در رویداد به عنوان تماشاگر وجود دارد؟
 • به صورت کلی امکان حضور در رویدادهای 100استارتاپ به عنوان تماشاگر وجود ندارد. اما در رویدادهایی که این امکان فراهم شود، این موضوع از طریق شبکه‌های اجتماعی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 • امکان حضور در رویداد به عنوان سرمایه‌گذار وجود دارد؟
 • بله، افراد متقاضی می‌توانند از طریق صفحه اینستاگرام با ما در ارتباط باشند؛ تا مراحل لازم برای حضور در رویداد به عنوان سرمایه‌گذار بررسی گردد.

مکان برگزاری رویداد
در نقشه زیر مکان دقیق برگزاری رویداد نشان داده شده
برگزارکنندگان
avatar
avatar
سرمایه گذاران
سرمایه گذارانی که ما را یاری کردند
avatar
avatar
حامیان
حامیانی که ما را یاری کردند
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar